Ii votez pentru ca merita!

Tocmai ce am depasit numarul de zile numarabile pe dejte’ in care romanul a facut cel mai usor exercitiu de democratie. 11 zile din care 2 au fost mai spectaculoase din punct de vedere al spectacolului oferit televizoragiilor, 11 zile de stiri cu „jos Basescu” si oameni nemultumiti care scuturau pancarte cu diverse lozinci (unele … Citește mai mult

Surprize: Nastase, Basescu, Morar, Becali

1. Nastase: Povestea lui Becali vine într-un moment în care presa vorbea despre averea lui Băsescu [link] 2. Năstase: Morar a redeschis dosarul Zambaccian de ziua lui Băsescu [link] 3. Cazul Gigi Becali, dezbătut de Comisia de Abuzuri din Senat [link] Pe langa astea 3 stiri de pe Mediafax mai sunt si normalele aruncari lungime … Citește mai mult

Premiile Academiei Catavencu !!!

Categoria „Gindire cu premeditare”

Nominalizari:
Dinu Patriciu (om de afaceri): Democratia este un sistem care te apara de pericolul de a avea conducatori mai buni decit cei pe care ii meriti.
Adrian Nastase (deputat PSD): Fata-n fata cu atita arta, nu poti sa nu ramii tablou.
Adrian Paunescu (senator PSD): M-am intilnit ieri cu Adrian Nastase. Se uita la haina mea si zice: Iti sta bine ca vinator! Zic eu: Tie iti sta bine ca vinat.
Eugen Radulescu (presedinte CEC): In loc sa luam ferestre, am dat banii pe Windows.
Mircea Geoana (presedinte PSD): Fiecare dintre noi este un viitor fost cineva.
Cistigator: Theodor Stolojan (presedinte PLD): In timp ce Geoana se duce sa vorbeasca, Hrebenciuc se duce sa negocieze.

Mai departe celelalte categorii si nominalizari 😀

Citește mai mult