Azi este 1 iunie! Ziua copilului este sarbatorita prin campanie electorala ascunsa!

La multi ani copiilor mici si mari! De 1 iunie ne votam primarii. Campania electorala s-a terminat de ieri. Cu toate ca s-a terminat, afisele campaniei au ramas, bannerele tot stau spanzurate de stalpi, statiile de metrou sunt impanzite de fetzele lor. Am o presimtire: daca Oprescu iese la generala pun pariu ca o sa … Citește mai mult

Ai incredere! Candidatii sunt cu mainile curate!

Ce titlu de propaganda am scris. Daca l-as citi la cineva cu siguranta m-as enerva, daca l-as citi pe un fluturas precis as injura. De la campania MERGI LA VOT pana la MERSUL la vot mai este putin, iar eu, cetatean al Romaniei, locuitor al Bucurestiului, am incredere oarba in viitorii primari. Ei nu sunt … Citește mai mult

Premiile Academiei Catavencu !!!

Categoria „Gindire cu premeditare”

Nominalizari:
Dinu Patriciu (om de afaceri): Democratia este un sistem care te apara de pericolul de a avea conducatori mai buni decit cei pe care ii meriti.
Adrian Nastase (deputat PSD): Fata-n fata cu atita arta, nu poti sa nu ramii tablou.
Adrian Paunescu (senator PSD): M-am intilnit ieri cu Adrian Nastase. Se uita la haina mea si zice: Iti sta bine ca vinator! Zic eu: Tie iti sta bine ca vinat.
Eugen Radulescu (presedinte CEC): In loc sa luam ferestre, am dat banii pe Windows.
Mircea Geoana (presedinte PSD): Fiecare dintre noi este un viitor fost cineva.
Cistigator: Theodor Stolojan (presedinte PLD): In timp ce Geoana se duce sa vorbeasca, Hrebenciuc se duce sa negocieze.

Mai departe celelalte categorii si nominalizari 😀

Citește mai mult