Udrea este in pericol de moarte

Ministrul Turismului, Elena Udrea, susţine că maşina pe care o foloseşte în interes de serviciu, un Audi A6 închiriat de la RAAPPS, este nesigură şi îi pune viaţa în pericol, din cauza defecţiunilor repetate. Asta e cu capu’? „Domne draga eu simt ca… as putea sa mor… de rusine! Masina mea, care o am de … Citește mai mult

Elena lu’ Udrea: Complex sau metrou?

„As dori ca ministerul sa se implice in exploatarea izvoarelor termale din nordul Bucurestiului. Acum urmeaza sa gasim formula legala pentru construirea unui complex balnear in zona izvoarelor termale despre care am mai pomenit”, a declarat Elena Udrea, miercuri, la Targul International de Turism de la Madrid, care se desfasoara in perioada 28 ianuarie-1 februarie.  … Citește mai mult

Premiile Academiei Catavencu !!!

Categoria „Gindire cu premeditare”

Nominalizari:
Dinu Patriciu (om de afaceri): Democratia este un sistem care te apara de pericolul de a avea conducatori mai buni decit cei pe care ii meriti.
Adrian Nastase (deputat PSD): Fata-n fata cu atita arta, nu poti sa nu ramii tablou.
Adrian Paunescu (senator PSD): M-am intilnit ieri cu Adrian Nastase. Se uita la haina mea si zice: Iti sta bine ca vinator! Zic eu: Tie iti sta bine ca vinat.
Eugen Radulescu (presedinte CEC): In loc sa luam ferestre, am dat banii pe Windows.
Mircea Geoana (presedinte PSD): Fiecare dintre noi este un viitor fost cineva.
Cistigator: Theodor Stolojan (presedinte PLD): In timp ce Geoana se duce sa vorbeasca, Hrebenciuc se duce sa negocieze.

Mai departe celelalte categorii si nominalizari 😀

Citește mai mult