Fără venit dar platesti contribuţia la sănătate!

Pentru ca sanatatea a fost intotdeauna pusa pe ultimul loc, acum au inventat ceva nou: Persoanele fără venit trebuie să plătească lunar contribuţia la sănătate în valoare de 37 de lei, adică 5,5% din salariul minim pe economie, dacă nu au fost înregistrate la primărie ca beneficiare ale unor ajutoare sociale. Intrebarea mea este: O … Citește mai mult