Una cu pliabile…

Te-ai gandit vreodata ca pentru oras e foarte buna si o bicicleta pliabila? Ciudateniile naibii mi-au parut foarte incomode cand m-am dat cu una in Decathlon (Hoptown 20” Green) dar avantajele sunt clare pentru ca-s putine dezavantaje (sunt scumpe ca dracu, nu stiu cat de comfortabile sunt la drumuri mai lungi, nu poti sa iesi … Citește mai mult

Ciclopromenada nocturna 2010

Dupa miscarea Bikewalk (primul pe 2010) am fost astazi la Ciclopromenada Nocturna (organizata de ONGFest) dar adevaratele detalii le vezi pe bicla.ro. Bravo bai, mai iesim din casa la o plimbare, mai un fluierat, mai un pedalat! Bicicleta devine din ce in ce mai populara ca mijloc de transport, 4 din colegii mei de la … Citește mai mult