Ciclopromenada nocturna 2010

Dupa miscarea Bikewalk (primul pe 2010) am fost astazi la Ciclopromenada Nocturna (organizata de ONGFest) dar adevaratele detalii le vezi pe bicla.ro. Bravo bai, mai iesim din casa la o plimbare, mai un fluierat, mai un pedalat! Bicicleta devine din ce in ce mai populara ca mijloc de transport, 4 din colegii mei de la … Citește mai mult

4 nesimtiti – amenda frate!

De astia 4 ce spuneti? Am iesit ieri sa facem poze „de recunoastere” pe Calea Victoriei la cladirile care sunt in picioare de multi ani pentru un proiect gen Now & Then. Dupa poze am mers pana la MC Donalds-ul de la Cismigiu pentru o cafea. Fix pe trotuar fel si fel de masini parcate … Citește mai mult