La ce bun? Tot niste tarani…

Azi am fost la narghilele in pasaju Vilacrosse. Atmosfera tipica de narghilea. Niste emo sau emo wannabe’s, arabeti, o mana de cocalari, o mana de pitzipoance, scaune si mese care numai orizontale nu erau, aroma de narghilea de mere (singura care exista pentru narghilistii din pasaj) si murmurul continuu aratand ca neuronii si sinapsele functioneaza. … Citește mai mult

Corporate Thinking

Do It Yourself – DIY Sex: Se numeste LABA. Sunt multi/e care au invatat si singuri. De obicei ii vezi mai nervosi, alteori tristi. Ai putea sa faci outsourcing (asta inseamna contactarea de third party-uri) dar tot LABA se numeste. In general Laba se practica in toate firmele low cost. Se doreste cresterea coeficientului P, … Citește mai mult