Aproape un deceniu… 3 sferturi…

Dupa 7 ani si 8 luni (de aici am facut calculul cu 3 sferturi de deceniu) a sosit momentul sa spun la revedere locului actual de munca si sa imbratisez o alta companie, un alt ritm de munca si evident o alta mentalitate. Multumesc colegilor ca m-au suportat, prietenilor si familiei. Sunt sigur ca provocarile ce … Citește mai mult

De job si cariera

De ce se mira oamenii de preferinta de a evita dezvaluirea locului unde urmeaza sa lucrezi dupa ce iti dai demisia (sau acordul partilor)? Daca majoritatea nu spun, de ce la urmatorul este aceeasi reactie? Hai ma nici tu nu zici? Dar de ce nu zici? Este bine, parerea mea, sa nu trimbitezi unde pleci … Citește mai mult