Vine primavara… se aude in cartier!

Stiti povestea cu primavara si cu ghioceii? Primavara este momentul magic din an in care se topeste zapada, natura renaste si puteti simti in aer pofta de sex, chiar si celulele se divid mai repede. Totul se accelereaza si ies la suprafata cele ascunse de iarna, gen pamantul din spatele blocului plin de gunoiul aruncat … Citește mai mult

O zi normala in Bucuresti…

Ia un pic de aer in piept si urla: „Fututi familia matii de imbecil coclit, luati-as fata in…!!!”

Cum este o zi normala in Bucuresti? Cred ca doar cu „de cacat” nu pot sa exprim tot ce am de spus, asadar rog bucurestenii sa nu se infoaie ca le dau o smetie dupa ceafa de nu se vad, asta vine tot de la un bucurestean!

Atentie mare cand treceti strada! Sunt shmekeri care nu disting culorile, smekeri care o trag tare ca doar atat stiu sa faca bine. Asta si mancat cacat prin cluburi si carciumi in timp ce stau cu aifonu’ pe masa, asezat la 1cm de portofel si cheile de la masina, perfect aliniate ca nu cumva sa se confunde una cu alta. Aratati dreq’ ca aveti masina, bani si aifon!

Toata debandada asta nu are o cauza clara. Toti dau vina unii pe altii, ca p*la mea, restu-s niste prosti, numa ei sunt destepti si le stiu pe toate. Se supara cand le zici cocalari si iei la maciuci ca te clanxoneaza cand ai verde, da’ ce p*la calului? Numa’ fraierii stau la stop… si ei nu-s fraieri. Nu stiu de unde a aparut moda asta a prostului de oras, da’ daca aflu virtualizez repede o masina a timpului si ma duc sa-l calc pe ala in picioare. Viteza e cool, da’ fi jmeker cu viata ta, nu cu a celor din jurul tau!

Citește mai mult

La ce bun? Tot niste tarani…

Azi am fost la narghilele in pasaju Vilacrosse. Atmosfera tipica de narghilea. Niste emo sau emo wannabe’s, arabeti, o mana de cocalari, o mana de pitzipoance, scaune si mese care numai orizontale nu erau, aroma de narghilea de mere (singura care exista pentru narghilistii din pasaj) si murmurul continuu aratand ca neuronii si sinapsele functioneaza. … Citește mai mult