Da’ de ce?

1. De ce ninge? E 10 martie si ma bucuram ca pot sa ma imbrac mai subtire, ma bucuram ca am scapat de ploi, de frig si de perioadele cand toata lumea pleaca la munca / de la munca cu masina. Vreau 20 grade celsius, soare si strazi goale! [later edit]: a inceput cu ploaie, … Citește mai mult

Inchide ochii…

Inchide ochii si lasa-te purtat de val. Aminteste-ti de trecut, bucura-te de prezent si spera la ceva mai bun in viitor. Stateam asta noapte inainte sa adorm cu ochii atintiti la tavan cu lumina inchisa. Ma gandeam ca mai este numai duminca din weekend si o sa inceapa o alta saptamana de munca, proiecte si … Citește mai mult