De job si cariera

De ce se mira oamenii de preferinta de a evita dezvaluirea locului unde urmeaza sa lucrezi dupa ce iti dai demisia (sau acordul partilor)? Daca majoritatea nu spun, de ce la urmatorul este aceeasi reactie? Hai ma nici tu nu zici? Dar de ce nu zici? Este bine, parerea mea, sa nu trimbitezi unde pleci … Citește mai mult

Lacatus a zis ca mai bine face un barbut… macar asa castiga!

Citind printre randuri substanta este urmatoarea: Lacatus a demisionat. Acum este in preaviz iar Steaua isi linge ranile dupa ce au fost facuti praf de stele de francezii aia urati care ne-au tras-o peste bot. Eu sunt obisnuit cu evolutiile la instrument ale echipei cu care tin (ca imi place sa fiu dezamagit la fiecare … Citește mai mult

Azi este:

Azi este o zi ca celelalte! LUNI Prima zi din saptamana…. 5 februarie ziua de salariu la unul din fostele joburi…. ziua in care m-am simtit linistit cand s-a terminat munca… De ce? AZI ESTE: PRIMA ZI DE PREAVIZ!!! Pentru ca azi… ei bine azi este prima zi din preaviz care nu a fost demisie… … Citește mai mult

Din seria seriilor…

Intr-o farmacie intra un tanar, plin de el, care arata farmacistei mana dreapta ridicata in sus, cu degetele rasfirate. – Cinci, spune el. – Cinci ce, zise farmacista? – Cinci Viagra, ca in seara asta vine o rusoaica la mine si vreau sa fiu in forma. Ziua cealalta apare tanarul in usa, ceva mai mohorat, … Citește mai mult