Sari la conținut

iLL's mentaL

Calm… la suprafata.

  • Despre mine
  • Contact
  • Wishlist
  • Politica confidentialitate

Steaua

Steaua – Dinamo

30/08/2009 de iLL

Ma uit acum la meci. Nu sunt microbist si habar nu am ce-i cu numele alea de le tot spun comentatorii, dar stiu ca nu se joaca curat si ma calca pe nervi cand vad intrarile de ghiolbani (fault-uri parca le zice…) si gesturile de „fair play”. Mai iese vreun spectator pe teren? Astia sunt … Citește mai mult

Categorii Blog Etichete Derby, Dinamo, fotbal, Ghencea, Steaua, Steaua - Dinamo 2 comentarii

Lacatus a zis ca mai bine face un barbut… macar asa castiga!

23/10/200822/10/2008 de iLL

Citind printre randuri substanta este urmatoarea: Lacatus a demisionat. Acum este in preaviz iar Steaua isi linge ranile dupa ce au fost facuti praf de stele de francezii aia urati care ne-au tras-o peste bot. Eu sunt obisnuit cu evolutiile la instrument ale echipei cu care tin (ca imi place sa fiu dezamagit la fiecare … Citește mai mult

Categorii Blog Etichete demisie, Lacatus, lyon, Steaua 2 comentarii

GSPTV.ro vs iLLtv.ro – Galatasaray vs Steaua

27/08/200827/08/2008 de iLL

Prinde-o p’asta frate! GSPTV.ro te lasa sa vezi meciuri contra 2.75E (cu sau fara TVA?), asta daca nu ai televizor in casa sau … pur si simplu nu prinzi postu tv. Asta vine de pe blogu lu’ Sorin care se pare ca acolo o sa urmareasca meciul calificarii intre Staua si Galatasaray. Ok, misto sa … Citește mai mult

Categorii Blog Etichete GSPTV.ro, meci, Steaua, Steaua vs Galatasaray, Televiziuni online 3 comentarii

Scurtul de sambata

10/05/2008 de iLL

Sambata, probabil cel mai incarcat program din saptamana. Pe aceeasi tema era si „Mix Fm, probabil cel mai bun post de radio din Bucuresti” dar sa nu vorbim despre lucruri de mult apuse. Iata programul de azi: – meci rugby Steaua – Dinamo. A castigat Dinamo, la fel ca la ultimul meci de fotbal dintre … Citește mai mult

Categorii Blog Etichete Dinamo, Meeting, Rugby, Sambata, Steaua, Steaua - Dinamo, Ziua Astrologiei Un comentariu

Routine Check..

24/06/200828/09/2006 de iLL

? E frumos asa? Somn, vise colorate si o stare de beatitudine… ma trezesc, parca inghetat de frig si realizez ca afara iar ploua, ca iar e frig, ca trebuie sa plec la munca imbracat mai gros, ca drumu o sa dureze o vesnicie si ca o sa fie la fel ca ultima data. De … Citește mai mult

Categorii Blog Etichete bucuresti, fotbal, Gigi Becali, metrou, muie, rutina, Steaua Lasă un comentariu
Abonare RSS

Postari Recente

  • Cloud vs on-prem – o analiza care nu costa nimic 19/06/2026
  • QNAP TS-464 dupa un an in productie acasa: ce a mers, ce m-a enervat 13/06/2026
  • Irigatie automata Home Assistant – 2 saptamani mai tarziu 13/06/2026
  • Lenovo M715q in HomeLab: Proxmox vs Unraid vs TrueNAS 09/06/2026
  • Technitium DNS: zone private si split DNS fara Pi-hole 08/06/2026
  • Ollama + Open WebUI pe Proxmox: AI local fara iluzii 04/06/2026
  • Reteaua de HomeLab: Omada, VLANuri si 2.5Gbps intern 03/06/2026
  • Irigatii smart cu Home Assistant, Tuya si Sonoff 01/06/2026
  • Linux ca router in 2025: cand are sens si cand nu merita 31/05/2026
  • Facultate de Calculatoare si AI: ce mai conteaza diploma azi 26/05/2026

Categorii

Tags

homelab proxmox backup TrueNAS Internet Connection Sharing NAS k8s ai irigatii dns nfs virtualizare rockstor https home assistant aws cloud smart home irigatii smart cost optimisation enterprise it devops finops infrastructure on-prem self-hosting lxc adblocking pi-hole technitium
© 2026 iLL's mentaL • Construit cu GeneratePress