La femei imi plac doua lucruri… sanii

V-ati surprins vreodata uitandu-va insistent la o parte a corpului unei femei?

Daca esti femeie trebuie sa recunosti ca te-ai uitat, lesbian actions like this makes us men drool, mai ales ca femeile sunt mai rautacioase (am dovedit) si imediat dupa ce s-au uitat au comentat: ai vazut fata ce cur gras avea aia? Ai vazut cata celulita avea? Sani mari… dar pun pariu ca-s sosete/fulare!

Barbatii se uita direct la ce ii intereseaza fara motive intemeiate si femeile stiu asta. Pentru ce credeti ca se imbraca in blugi stramti, bluzite decoltate si push-up-uri de isi urca sanii pana in gat??? Femeile stiu ca ne uitam, fie ca ne uitam ca prostii, fie ca ne holbam, continua sa se imbrace secsos si provocator si ne numesc porci, „barbatii e porci”!

Eu zic sa o punem de-o petitie prin care sa se lanseze la apa o lege, mai ales acum ca este perioada de promisiuni electorale si campanie mascata, care sa opreasca acest abuz asupra noastra, aceste cuvinte jignitoare si asemanari cu animale precum porcul! :)) Este nedrept! Lasand deoparte legile pe care le-ar putea emite iubitele noastre japite numite politicieni, hai sa dam cu votul dar nu inainte sa va zic ca photo was made by LeX for my b-day tshirt…

Citește mai mult

De ce’s femeile mai rele?

Am prieteni, prietene si cunostiinte care sustin afirmatia ca femeile sunt mai rele decat barbatii. Totul porneste de la lucruri mici si evolueaza odaa cu trecerea timpului. Cand sunt mici sunt mai competitive cu toate ca se joaca cu papusi, bucatarii in miniatura din plastic si alte dracovenii care nu le fac decat sa scoata … Citește mai mult

De ce ne uitam?

In drum spre casa nu am putut sa nu observ unele fete care au trecut pe langa mine. Pe langa cati oameni treci zilnic nu ai cum sa-i vezi pe toti, sa-i studiezi din cap pana-n picioare pe toti, dar barbatii in general studiaza trecatoarele mult mai des decat ne studiaza trecatoarele pe noi barbatii.

Genetic, barbatii sunt cautatori, vanatori si au genetic implementat feature-ul sa caste ochii dupa prada (a se citi femei). Ne vezi pe strada de cele mai multe ori uitandu-ne fix la vreun fund sau la sani, picioare, masini si asa mai departe. Nu trebuie sa se supere iubitele noastre ca ne uitam la o pereche de sani obraznici sau generosi… nu este vina noastra. Asa ne-a facut natura! Nesimtiti, insensibili, iar bala care atarna in coltul gurii este acolo din cauza neuronilor care nu mai fac nimic. Au lasat glandele salivare necontrolate, mainile de izbeliste si se ocupa numai cu privitul si mentinutul echilibrului. Nu o facem ca sa va facem voua in ciuda… ne uitam ca asa suntem noi facuti. Poti sa ii ceri vreunui sistem cu windows sa nu crape? Poti sa ii ceri vreunui tigan sa nu fure? Poti sa ii ceri pisicii sa nu miorlaie sau dinamovistilor sa nu suga la fotbal? Este pur genetic!

Citește mai mult

Ce vor femeile de craciun

Am primit un fel de cerere. Sa povestesc ce cred eu ca doresc femeile de craciun. Ma gandesc acum daca sa iau cererea la misto sau sa fiu serios. O sa fiu serios ca este vorba despre Craciun, ceva serios, despre care nu trebuie sa vorbesti la misto. Ei bine hai sa incepem: Eu cred … Citește mai mult

Daca e frig… nu e cald…

Plange sufletul in mine dimineata cand deschid ochii si vad nori pe cer si simt frigul asta nesimtit care a pus stapanire pe Bucuresti. Lumea este amortita pe strazi si se misca in reluare, ca intr-un film cu „the undead” sau „zombies”. Reluam povestirea! Plange sufletul in mine cand ma trezesc. De ce? Pentru ca… … Citește mai mult