Fara cablu, fara TV…

De saptamana trecuta am trecut in lumea celor far’ de cablu, nu a mai mers de fel si daca nu ai contract nu te poti duce cu scandal, intr-un fel s-au aliniat planetele pentru ei… Descopar incet, incet ca televizorul este inutil, am radio, ascult un Rock FM, mai navighez, surfez, butonez pe internet si … Citește mai mult

Oamenii din metrou

In ultima vreme am „calatorit” mai des cu metroul. Acelasi metrou bucurestean dar cu trenuri noi, automate de cafea noi, automate cu pepsi, chips-uri, redbull si asa mai departe. Am observat LCD-uri suspendate de tavan si mai multa tehnologie in statiile vechi si murdarite de trecerea timpului. Pe peroane ii observi pe ei, concetatenii. Am … Citește mai mult