Got myself a blitz :D

A venit momentul pentru o noua investitie, probabil inutila. Mi-am cumparat blitz, habar nu am cele mai „de baza” legi ale fotografiei cu blitz! Cred ca o sa imi fie de ajutor in locuri intunecoase, in momente in care subiectul este luminat din spate (fill parca ii zice). Am primit si un diffuzer (bucata de … Citește mai mult

4 Tuning Festival

Mai sunt 2 zile pana la evenimentul 4 Tuning Festival. Cum am fost in ultimii 2 ani la evenimentele acestea special pentru foto, s-ar putea sa merg si anul acesta. Probabil vom pleca in gasca la un „photowalk 4 tuning festival”. Ce care vor sa participe la photowalk, pot sa se inscrie pe forum aici. … Citește mai mult

Chef de photowalk

Am chef de iesit la foto! Sa avem vreme frumoasa sa iesim la photowalk si la suc. Acum vine iarna cu cer gri si nu mai e frumos de iesit la plimbarele cu aparatele foto. Vreai sa va mai teasuiesc un pic. Situl comunitatii e almost gata! Este content, este poze, este si scris. Cand … Citește mai mult