Daca e frig… nu e cald…

Plange sufletul in mine dimineata cand deschid ochii si vad nori pe cer si simt frigul asta nesimtit care a pus stapanire pe Bucuresti. Lumea este amortita pe strazi si se misca in reluare, ca intr-un film cu „the undead” sau „zombies”. Reluam povestirea! Plange sufletul in mine cand ma trezesc. De ce? Pentru ca… … Citește mai mult

Vinerea mea perfecta!

Iaca a mai trecut o saptamana „minunata” din toate punctele de vedere. Mi-am petrecut serile exceptional, am iesit la bere, am mancat crantzanele, ne-am plimbat cu masina, am dat din cap pe parazitii, am facut misto unii de altii… dar mai vine cate-o vineri ca asta care te face sa… 1. Ploua! Se trezesc sentimente … Citește mai mult

Cu jaluzelele puse…

Ma uit in gol, nu vad nimic. Nici macar un fir de lumina, nici macar intuneric nu cred ca e. Timpul trece pe langa mine ca o picatura chinezeasca, ca o naluca in pielea goala, dar este mult prea intuneric. Sa fie intuneric doar? Oare cum am ramas fara curent? Sa fi apus soarele? Ajung … Citește mai mult