Chef de photowalk

Am chef de iesit la foto! Sa avem vreme frumoasa sa iesim la photowalk si la suc. Acum vine iarna cu cer gri si nu mai e frumos de iesit la plimbarele cu aparatele foto. Vreai sa va mai teasuiesc un pic. Situl comunitatii e almost gata! Este content, este poze, este si scris. Cand … Citește mai mult

SofistiCat – Expozitie de pisici

Duminica, in sfarsit! O zi libera care am putut sa fac ce vreau! Nu am mai carat nimic, nu am mai spalat nimic, nu am dat cu mopu si nici nu am jupuit linoleum. Am fost la SofistiCat – Expozitie de pisici si am facut foto. Au mai dat cu join LeX, Irina si Jamayk. Nu a fost un photowalk ci doar o iesire intre prieteni. Nu toata lumea iubeste pisicile…

Cele mai frumoase feline vor putea fi admirate in acest weekend in Bucuresti, la Sala Palatului. Expozitia intitulata SofistiCAT va aduna laolalta circa 150 de pisici din rase diferite care vor incerca sa-i cucereasca pe arbitri…

Mai multe foto in continuare 😀

Citește mai mult

Zilele Bucurestiului – Skate Night

Cu toate ca nu era inca noapte am fost si la Skate Night.

Dupa Arcul de Triumf la o aruncatura de bat era alt eveniment, Skate Night. Au fost concursuri de free style, de amatori, profesionisti si asa mai departe.

Muzica era mixata LIVE, lumea parea sa se simta bine. Nu am stat foarte mult si ne-am indreptat catre Unirii sa mancam ceva si sa ne relaxam la o ceasca de bere si o cana de cola. Dupa Skate Night am ajuns pe Baricade.

PS. Foto in continuare 😀

Citește mai mult

Zilele Bucurestiului – Pe Arcul de Triumf

Am urcat si pe Arcul de Triumf.

As fi spus ca am ajunge sus foarte usor dar al dracului Arc e inalt (cu toate ca nu pare) si scarile alea blestemate parca nu se mai terminau.

Odata ajunsi pe Arcul de Triumf am avut o vedere destul de frumoasa (nu spectaculoasa) a Bucurestiului. Se vedea Manastirea Casin cu acoperisul ala verde infect, se vedea Casa Presei Libere, Televiziunea si cam tot ce era in jur.

Am facut fotografii… dar am ales numai cateva!

Citește mai mult