Sambata lu Photowalk

Azi este sambata. Acum sunt la munca si reinstalez pe HP-ul ce infernal. Are toate componentele schimbate, singurele care nu au fost schimbate sunt carcasa si cateva suruburi (asta ca sa pastram serial number-ul). Eu cred ca server-ul asta este posedat de … o entitate. Este imposibil ca dupa ce schimbi toate componentele sa faca … Citește mai mult

Cand o sa fiu mare vreau sa ma fac fotograf!

Fotografia e o meserie frumoasa, este un hobby extraordinar. Pe mine ma relaxeaza si ma deconecteaza aproape 100%, uit de problemele pe care le am.

Din pacate in ultima vreme am fost prins de alte activitati si nu am mai apucat sa fac nimic, dar umblu cu aparatul dupa mine deoarece niciodata nu stii cand vine muza sa te muzeze. Colegii de la munca, prietenii, pana si ai mei ma intreaba de ce car cu mine jucariile tot timpul. Eh… sunt dement!

Daca esti posesor de aparat si vrei sa iesi la plimbari sa faci foto da un click aici! Alatura-te grupului, lasa un mesaj… si iesim la poze!

PS: Ca fapt divers: trusa foto (rucsacul) unui fotograf serios cantareste undeva peste 10KG 😀 si asta nu cred ca din cauza berii… dar citeste mai departe 😀

Citește mai mult

Photo Walking Project

Vezi asta. Vorbeam aseara cu cei care am socializat la Firefox „Party” daca ar fi interesati de iesiri in weekend / cand ne permite timpul sa haladuim cu aparatele foto’n mana prin Bucuresti sau in afara Bucurestiului. Multi au zis ca le-ar placea… drept urmare…

Gashka Foto

Prin definitie o gashka foto este un grup de oameni cu aparate foto care ies cate 2-3 ore prin oras sau alte locuri si fac fotografie. Dupa ce se termina cu fotografia/bateriile/cardurile se retrag linistiti la o bodega si stau la o bere-discutie. Daca vrei sa sign-in pentru acest tip de activitate, lasa un mesaj … Citește mai mult