Glumele IT-ului: Out of cheese!

Haimanalele astea de la IT se tin de glume. Eu sunt de la IT.

Unde lucrez eu avem foarte multe imprimante. Toate sunt de la HP si majoritatea au display pe care afiseaza fie ca-s ready, fie ca nu mai au hartie, toner sau te miri ce alte consumabile.

O gluma pe care cred ca multa lume nu o va gusta ar fi atunci cand imprimanta spune „Out of cheeze” sau „Insert coin”. Veti rade copios cand vor suna colegele de la vanzari (sa zicem) si vor spune ca nu stiu unde sa bage moneda si nu stiu ce moneda sa introduca…

Citeste mai departe cum sa… scoti toata branza din imprimanta!

Citește mai mult

HP iLO în 2025 — ghid complet: versiuni, acces gratuit și comparație cu Dell iDRAC

Ghid complet HP iLO în 2025 — toate generațiile de la iLO 2 la iLO 6, ce include versiunea gratuită vs Advanced, cum accesezi fără licență, comparație cu Dell iDRAC și cum securizezi corect accesul remote.

Citeste mai mult HP iLO în 2025 — ghid complet: versiuni, acces gratuit și comparație cu Dell iDRAC

Sambata lu Photowalk

Azi este sambata. Acum sunt la munca si reinstalez pe HP-ul ce infernal. Are toate componentele schimbate, singurele care nu au fost schimbate sunt carcasa si cateva suruburi (asta ca sa pastram serial number-ul). Eu cred ca server-ul asta este posedat de … o entitate. Este imposibil ca dupa ce schimbi toate componentele sa faca … Citește mai mult