BMW-ul, terasa si cat de „smecher” sa plonjezi in gard!

Imi plac la nebunie stirile de genul asteia. Ma trezesc din visul prostesc ca ne vom trezi la realitate intr-un final. Traim intr-o comedie marca OTV de dimineata pana seara tarziu, cu smecheri si prosti. Politia vegheaza sau doarme si ea intr-un colt, murdari de zahar pudra (de la gogosi ma, ca doar nu-s cofetari!)  … Citește mai mult

Dimineata pe racoare… UNDE-I MASINA?

Te-ai trezit de dimineata, ai mancat parizer, ai fumat si cafelit… Cobori din blocu’ comunist si dai din telecomanda sa-ti deschizi masina. Nu se mai aude bip-bip-poc-poc-poc. Cand te apropii mai mai mult de „parcare” iti dai seama ca masina nu-i. A fost furata? De ce nu mai este nici o masina? Ce s-a intamplat? … Citește mai mult