The return of Petunia

Ok, pentru inceput voi raspunde intrebarii: Cine dracu e Petunia asta? Ei bine, Petunia este bicicleta mea, botezata la misto dupa personajul cu acelasi nume din Happy Tree Friends. Biografia lu’ Petunia, ne invata despre aceasta ca este un sconcs albastru, prietenoasa. Petunia este a 2-a bicicleta de pe care nu am cazut pana acum, … Citește mai mult

4 nesimtiti – amenda frate!

De astia 4 ce spuneti? Am iesit ieri sa facem poze „de recunoastere” pe Calea Victoriei la cladirile care sunt in picioare de multi ani pentru un proiect gen Now & Then. Dupa poze am mers pana la MC Donalds-ul de la Cismigiu pentru o cafea. Fix pe trotuar fel si fel de masini parcate … Citește mai mult

Dimineata pe racoare… UNDE-I MASINA?

Te-ai trezit de dimineata, ai mancat parizer, ai fumat si cafelit… Cobori din blocu’ comunist si dai din telecomanda sa-ti deschizi masina. Nu se mai aude bip-bip-poc-poc-poc. Cand te apropii mai mai mult de „parcare” iti dai seama ca masina nu-i. A fost furata? De ce nu mai este nici o masina? Ce s-a intamplat? … Citește mai mult