Majoritatea romanilor sufera de o boala ciudata

Un studiu publicat de Asociatia Medicilor in Specialitati arata ca majoritatea romanilor sufera de o boala a sistemului vizual si cognitiv. Aceasta boala afecteaza in special populatia urbana iar rezultatele pot fi dezastruoase daca se ignora si nu se trateaza.

Boala inca nu are un nume dar din studiile efectuate pe un esantion de 1000 de persoane cu varste intre 18 si 65 de ani s-a observat ca simptomele sunt: stare de neliniste, nervozitate, violenta verbala, pierderea acuitatii vizuale si daltonism incipient intermitent.

Citește mai mult

GOOD NEWS! AC/DC probabil si in Romania

Organizatorii români se află în negocieri avansate cu managementul celor două formaţii, pentru eventuale concerte, existând şanse reale să le vedem live, la Bucureşti, în 2009. De altfel, AC/DC şi-a anunţat intenţia de a ajunge în majoritatea ţărilor europene, cu ocazia turneului mondial “Black Ice”. Atât ei, cât şi U2 se numără printre cei mai … Citește mai mult