Android 5.0 Lollipop pe Nexus 4 si Nexus 7 2013

Am avut „supriza” sa primesc OTA pe Nexus 4 iar dupa 2 saptamani sa nu mai rabd si sa imi pun singur imaginea de OTA pe Nexus 7.

Ca impresie, Android 5.0 Lollipop e foarte misto, cred ca directia in care merge Google este cea potrivita.

Goodies care imi plac:
– estimarea bateriei pana la descarcare + cea care iti zice cat mai e pana se incarca bateria
– task manager-ul
– UI design-ul, mult mai curat
– Notificarile din lockscreen
– posibilitatea de a avea conturi de utilizatori (ca la windows, fiecare cu setarile si aplicatiile lui, la tableta e „golden”)

Dpdv performanta nu am simtit nici o schimbare (nici in bine, nici in rau), bateria tine la fel…

Stiam eu ca-i cool cu Nexus 🙂 dar pana aici! Nexus 6 e imens, ma sperie la ce dimensiuni au ajuns 😀

4 comentarii la „Android 5.0 Lollipop pe Nexus 4 si Nexus 7 2013”

  1. La mine nu merge prea fluent. POate odata cu update-urile aplicatiilor se mai schimba treaba. Eu am n5, dar… sta tare prost cu bateria.

  2. Un pic offtopic, stiti unde pot gasi un BB Q10 in showroom? 🙂
    Sau un android de 4-4.5″ mai zdravan (fara samsung).

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.