Ciclopromenada nocturna 2010

Dupa miscarea Bikewalk (primul pe 2010) am fost astazi la Ciclopromenada Nocturna (organizata de ONGFest) dar adevaratele detalii le vezi pe bicla.ro. Bravo bai, mai iesim din casa la o plimbare, mai un fluierat, mai un pedalat! Bicicleta devine din ce in ce mai populara ca mijloc de transport, 4 din colegii mei de la … Citește mai mult

Cum ar fi lumea?

Cum ar fi lumea daca nu ar exista soferi nervosi rezemati de clanxon? Cum ar fi lumea daca toti ar cunoaste functiile unui cos de gunoi si nu ar arunca diverse de la geam? Cum ar fi lumea daca nu ar mai sparge seminte la colt de strada? Cum ar fi daca nu ai mai … Citește mai mult