GOOD NEWS! AC/DC probabil si in Romania

Organizatorii români se află în negocieri avansate cu managementul celor două formaţii, pentru eventuale concerte, existând şanse reale să le vedem live, la Bucureşti, în 2009. De altfel, AC/DC şi-a anunţat intenţia de a ajunge în majoritatea ţărilor europene, cu ocazia turneului mondial “Black Ice”. Atât ei, cât şi U2 se numără printre cei mai … Citește mai mult

Bancile angajeaza!

Un tip merge la Banca sa caute de lucru. Cel care ii ia interviul il intreaba: – „Ai facut armata ?” – „Da, raspunde omul. Am fost in Afganistan timp de 2 ani”. – „Bun, asta iti va aduce niste puncte suplimentare”, zice angajatorul. – „Ai fost ranit sau ceva de genul asta ?” – … Citește mai mult

UDMR – avem tupeu!

Ultima gaselnita a UDMR este propunerea (aproape) legislativa a liderilor acestei formatiuni politice etnice de a ii obliga pe copiii romanilor din Transilvania sa invete limba maghiara in scoli. Citeste mai mult aici! Spre deosebire de cel care a scris articolul de mai sus eu imi trag radacinile din Dobrogea si de undeva din jurul … Citește mai mult

Lacatus a zis ca mai bine face un barbut… macar asa castiga!

Citind printre randuri substanta este urmatoarea: Lacatus a demisionat. Acum este in preaviz iar Steaua isi linge ranile dupa ce au fost facuti praf de stele de francezii aia urati care ne-au tras-o peste bot. Eu sunt obisnuit cu evolutiile la instrument ale echipei cu care tin (ca imi place sa fiu dezamagit la fiecare … Citește mai mult

PhotoWalk.ro – Comunitate!

M-a intrebat cineva ce vreau sa fac cu photowalk.ro imediat dupa ce am cumparat domeniul, asta pentru ca a vazut OP-ul. I-am raspuns ca vreau sa fac o comunitate de fotografi incepatori – amatori, o comunitate in care sa se comenteze / critice constructiv pe marginea fotografiilor facute. Ieri am reusit sa ajungem cu proiectul … Citește mai mult