Loteria bonurilor

Tu cititorule ai pastrat cateva bonuri cu speranta ca poate cine stie, castigi un purcoi de bani? Intreb pentru ca eu am pastrat cateva bonuri de cand s-a anuntat modelul bonului castigator. Stiu ca sansele sunt foarte mici dar daca castig… imi cumpar un pachet de tigari sau pacalesc foamea intr-una din zile. Norocul nu a batut de … Citește mai mult

ANAF(ura), impozite si impotenta de a fiscaliza gaurile negre

Goana dupa banii furati timp de 26 de ani din visteria Romaniei a inceput si se arunca continuu lemne in furnalul masinariei ANAF/DNA. Dupa revolutie am avut o supradoza de democratie, o supradoza de libertate si fiecare mojic care s-a vazut acolo sus a furat cat l-au tinut bracinarii, sa-i fie lui bine. Economia noastra a murit de … Citește mai mult