Earth 2100

Va recomand documentarul „Earth 2100„. Ne putem imagina un scenariu mai negativ decat cel prezentat in film si sa para la fel de logic ca cel prezentat de ABC, care, spun ei, este „worst case scenario”. In documentar nu se prezinta posibilitatea unui al 3-lea razboi mondial, nu se prezinta posibilitatea unei epidemii – un … Citește mai mult

Ora Pamantului – Foto

ora-pamantului-28-martie-2009-18

Am votat pamantul dar prezenta slaba la vot.

Casa Poporului nu mai avea becuri aprinse, dar asta doar in exterior. Inca erau cateva (mai multe) ferestre care aveau lumina clasica de neon si asta era la vedere. Pun pariu ca in interior era very bright!

Dupa un photowalk ad-hoc, doar de-am iesi din casa ca a fost foarte frumos afara, am ajuns si la acele lumanari in forma de „60” care marcau participarea Romaniei la acest eveniment global. Nu prea a stiut romanul sa stinga becu ca doar era meci…

Asadar… uite fotografiile…

Citește mai mult