EMO vs Manelist

Blogosfera lu’ peste a luat-o razna! S-a sinucis o pustoaica si acum toti „relateaza” despre curentul EMO.

Trist evenimentul, dar am impresia ca parintii ei stiau ca este EMO, stiau ca nu are toate rotitzele in cap! Cat de daunator este EMO si cat de nemultumiti sunt blogosferistii mai domne… OK, de acord cu ei, EMO Suxx, trendul este un cacat dar nu inteleg de ce discuta sau fac campanii numai contra EMO tocmai legandu-se de un eveniment trist.

Astia ii vezi pe strada si nu te deranjeaza cu prezenta. Sunt niste pustani oropsiti de soarta cu creierii in piuneze, care nu asculta manele, nu ii vezi cu samantza in bot pe la colt de bloc, nu ii vezi cu maneua data tare la telefonu’ lor ultimu tip cu camera si empetrei!

Citește mai mult

MTV & Music Awards

Dupa ce ca sunt cu premii mai o si sug. Mtv romania pe situl lor nu au fost in stare sa hosteze doua clipuri video asa ca au link-uit pe youtube – well era vorba despre clipul in care se prezentau finalistii printre care erau si romanii nostrii cu ruso-engleza lor perfecta. Ce parere am … Citește mai mult

se poarta EMO la Motoare

Anu’ 2007. Sus la motoare. Ajungem grup restrans de 4 oameni. Ne pironim ochii sa gasim un loc sa zacem linistiti. In jurul nostru numai pushtime, si nu orice fel de pushtime ci pushtimea EMO. Injur de cateva ori in gand ca nu avem loc si dam sa ne intoarcem la lift. In lift minunata … Citește mai mult

Wannabe?

Care e treaba oameni buni? Geci cu puf? Ma duc vineri in un local numit „Fabaria”. Jos era full asa ca ne-am asezat la etaj… Jumatate de ora am asteptat sa vina baiatu sa ne aduca un meniu si inca jumatate sa ne ia comanda… Atmosfera placuta acolo, muzica italiana, mancare buna, bautura … ca … Citește mai mult