Cum ar fi lumea?

Cum ar fi lumea daca nu ar exista soferi nervosi rezemati de clanxon? Cum ar fi lumea daca toti ar cunoaste functiile unui cos de gunoi si nu ar arunca diverse de la geam? Cum ar fi lumea daca nu ar mai sparge seminte la colt de strada? Cum ar fi daca nu ai mai … Citește mai mult

Vine primavara… se aude in cartier!

Stiti povestea cu primavara si cu ghioceii? Primavara este momentul magic din an in care se topeste zapada, natura renaste si puteti simti in aer pofta de sex, chiar si celulele se divid mai repede. Totul se accelereaza si ies la suprafata cele ascunse de iarna, gen pamantul din spatele blocului plin de gunoiul aruncat … Citește mai mult

Mynele TV – lovitura de gratie!

Indobitocirea totala a romanului are inca un aliat. Consiliul Naţional al Audiovizualului (CNA) a autorizat, marţi, licenţele audiovizuale prin satelit pentru posturile de muzică Mynele TV şi Musiklub, deţinute de societatea Happy Music SRL Bucureşti, controlată de Costi Ioniţă. Costi Ioniţă a spus la CNA că proiectele Mynele TV şi Musiklub au plecat de la … Citește mai mult

EMO vs Manelist

Blogosfera lu’ peste a luat-o razna! S-a sinucis o pustoaica si acum toti „relateaza” despre curentul EMO.

Trist evenimentul, dar am impresia ca parintii ei stiau ca este EMO, stiau ca nu are toate rotitzele in cap! Cat de daunator este EMO si cat de nemultumiti sunt blogosferistii mai domne… OK, de acord cu ei, EMO Suxx, trendul este un cacat dar nu inteleg de ce discuta sau fac campanii numai contra EMO tocmai legandu-se de un eveniment trist.

Astia ii vezi pe strada si nu te deranjeaza cu prezenta. Sunt niste pustani oropsiti de soarta cu creierii in piuneze, care nu asculta manele, nu ii vezi cu samantza in bot pe la colt de bloc, nu ii vezi cu maneua data tare la telefonu’ lor ultimu tip cu camera si empetrei!

Citește mai mult