Sambata hai-hui, racit prin Bucuresti

Dupa ce vineri am avut de tras serios la munca, am stat in Data Center cu 2 aere conditionate (industriale) pornite pe langa noi, pornite numai cand devenea insuportabil de cald, am racit. Semnele racelii au aparut cu 1 zi mai inainte dar puteam sa dau vina pe oboseala. Transpiratul si fuga cu servere-n brate prin Data Center mi-au pus capac. Imi curge trompa si m-am aliat cu Fervex.

Azi m-am trezit cu senzatia de dupa o noapte de baut, totul se misca in reluare, as fi zis ca nu am febra dar cred ca aveam. Am iesit afara cu Andreea sa facem fotografii, numai noi doi. Ne-am intalnit la Universitate, am mers la Sala Palatului – Muzeul Satului – Club Klass (un joint de pe matasari).

Citește mai mult

Rugby: Romania 76 – Cehia 7

Sambata, 23 22 martie 2008 am fost la meciul de rugby intre Romania si Cehia. Dupa cum se vede si in titlu scorul final a fost de 76-7 in favoarea echipei Romaniei.

Meciul a fost oarecum plictisitor, punctele se adunau mult prea repede pe tabela de marcaj. In tribuna oficiala, undeva in ultimul rand era unul dintre cei mai inflacarati suporteri 🙂 care tot meciul a strigat cu o voce de betiv, tutungiu ragusit „Hai Romania!”.

Probabil le-a purtat noroc romanilor nostri care au muncit ca bezmeticii si au catigat!

Hai Romania!

Citește mai mult

Inca un weekend…

Vineri m-am trezit destul de greu, sa zicem din cauza ca am stat si m-am uitat din nou la Friends (care este addictive cu toate ca l-am mai vazut de nenumarate ori). M-am pregatit incet de plecat la munca si am zis ca daca toata saptamana am avut aparatul la mine, de data asta sa-l … Citește mai mult