Parcari

Centrul vechi 2011. Adie usor vantul si tu iti cauti un loc de parcare. Soarele apune incet, o lumina superba scalda cladirile gata sa cedeze gravitatiei, sa se aseze alene pe jos. Din spatele unei spoieli proaspete se aude caramida cum trozneste de nervi, cum vrea sa crape de atata lux si fitza. Din toate … Citește mai mult

4 nesimtiti – amenda frate!

De astia 4 ce spuneti? Am iesit ieri sa facem poze „de recunoastere” pe Calea Victoriei la cladirile care sunt in picioare de multi ani pentru un proiect gen Now & Then. Dupa poze am mers pana la MC Donalds-ul de la Cismigiu pentru o cafea. Fix pe trotuar fel si fel de masini parcate … Citește mai mult