Dimineata pe racoare… UNDE-I MASINA?

Te-ai trezit de dimineata, ai mancat parizer, ai fumat si cafelit… Cobori din blocu’ comunist si dai din telecomanda sa-ti deschizi masina. Nu se mai aude bip-bip-poc-poc-poc. Cand te apropii mai mai mult de „parcare” iti dai seama ca masina nu-i. A fost furata? De ce nu mai este nici o masina? Ce s-a intamplat? … Citește mai mult

2 x 3

Un baiatel ajunge acasa de la scoala si ii spune tatalui: – Am luat 2 la matematica azi … – Ce s-a intamplat? – Pai m-a intrebat profesorul „Cat fac 3 x 2?” si eu am spus „6” – Pai … e corect – Stiu, dupa care m-a intrebat „Cat fac 2 x 3?” – … Citește mai mult

Photowalk.ro ONLINE!!! (plus ca vine Photowalk #6)

Se anunta al 6-lea photowalk. Este vorba despre Photowalk #6, care din propuneri il vom plimba prin Parcul Carol: Mazuoleu, Flacara… far de moarte (asta cat ne mai dau rusii gaze), lacul cu ratze. Dupa Parcul Carol mergem prin Parcul Tineretului sa ne mai photowalk-uim iar dupa aceasta ne asezam la o masa sa bem/mancam/relaxam. … Citește mai mult