Ziua Verde – Concerte Piata Revolutiei

Sambata, 6 Septembrie 2008, am fost in Piata Revolutiei la Ziua Verde.

Am ales sa merg la ziua verde tocmai din motivul ca era mai usor accesibil, la 2 pasi de Universitate, fata de celelalte evenimente care mai erau prin Bucuresti.

S-a intrebat pe Photowalk cine mai vine la poze si am plecat. La 19:00 eram la Universitate, la 19:15 eram deja pe felie. Cand am ajuns cantau niste tigani, ceva asemanator cu Goran Bregovici, numiti Mahala. Am vazut cum aducea lumea diverse vechituri la reciclat, oamenii verzi si oamenii maro. Unul din oamenii maro (de cacat) era un boschetar batran care a luat el sa inspecteze un ghizmo da-la de iti indrepti parul de la una care l-a adus la reciclat, s-a intors cu spatele si a plecat :)) Recilcare neica nu gluma!

Au mai cantat Timpuri Noi care dupa atatea sute de ani cand au stat pe bara suna really good. Se tin bine babacii iar noi cei care am ascultat si reascultat pe caseta albume de-ale Timpuri Noi am cantat alaturi de ei. Lumea stia versurile si s-a bucurat sa-i revada si sa cante impreuna cu ei piese ca „Jeni”, „Vecina” si asa mai departe. Also au cantat si Maricica! :)) Dupa timpuri noi au venit niste nemti Al-Jawala (care au cantat foarte bine) si Zdob si Zdub, la care nu am mai fost atent ca eram cu aparatul foto la ochi.

Dupa concert am fost in gasca la Curtea Berarilor. Am baut o bere. A doua zi nu m-a durut capul!

Mai multe fotografii de la eveniment in continuare

Citește mai mult

O zi normala in Bucuresti…

Ia un pic de aer in piept si urla: „Fututi familia matii de imbecil coclit, luati-as fata in…!!!”

Cum este o zi normala in Bucuresti? Cred ca doar cu „de cacat” nu pot sa exprim tot ce am de spus, asadar rog bucurestenii sa nu se infoaie ca le dau o smetie dupa ceafa de nu se vad, asta vine tot de la un bucurestean!

Atentie mare cand treceti strada! Sunt shmekeri care nu disting culorile, smekeri care o trag tare ca doar atat stiu sa faca bine. Asta si mancat cacat prin cluburi si carciumi in timp ce stau cu aifonu’ pe masa, asezat la 1cm de portofel si cheile de la masina, perfect aliniate ca nu cumva sa se confunde una cu alta. Aratati dreq’ ca aveti masina, bani si aifon!

Toata debandada asta nu are o cauza clara. Toti dau vina unii pe altii, ca p*la mea, restu-s niste prosti, numa ei sunt destepti si le stiu pe toate. Se supara cand le zici cocalari si iei la maciuci ca te clanxoneaza cand ai verde, da’ ce p*la calului? Numa’ fraierii stau la stop… si ei nu-s fraieri. Nu stiu de unde a aparut moda asta a prostului de oras, da’ daca aflu virtualizez repede o masina a timpului si ma duc sa-l calc pe ala in picioare. Viteza e cool, da’ fi jmeker cu viata ta, nu cu a celor din jurul tau!

Citește mai mult