… pentru ca nu mai avem bani!

Premiul “Nuca in Perete” sau “cel mai arogant primar” ii revine domnului Doctor Sorin Oprescu.

no-money

“Dacă îmi ajung banii, o fac (cupola – n.r.). Întâi fac stadionul , după aceea vorbim. Nu am de unde să dau acum 14 milioane de euro, hai să fim serioşi. Hai să văd stadionul gata şi după aceea discutăm şi pentru acoperiş”, a declarat primarul Capitalei. (sursa Mediafax).

Nu sunt eu fan fotbal si nu ma omor dupa sportul acesta dar… declaratia imi pare cel putin stupida. Ar fi pueril sa ne gandim ca astia au bani dar nu vor sa mai investeasca pentru ca atatia ani am avut stadion fara cupola… sa termine ei stadionul la timp si ne mancam semintele in ploaie daca este cazul.

Citește mai mult

GayFest 2009 – 200 gay, 1000 politisti

Total succes GayFest 2009.

gayfest-2009-02

Am plecat de acasa evident prea tarziu si am recuperat pe drum minutele intarziate. Am ajuns la izvor si am zis ca ajungem bine daca… ocolim printre blocuri. Asa se ia teapa. Jandarmii si politia pazeau gangurile prin care aveai acces inspre Bulevardul Unirii si nu te lasau sa treci nici chip. „nu pe aici, ne pare rau!”

Lume multa, in piata Unirii, in mare parte casca gura. Am ajuns, pe drumul cel mai lung evident si am mers (pentru ca nu ne lasau jandarmii si militia sa trecem ca oamenii) pana la un gang pe unde cica trecea presa… nu cred ca ala era locul ca a fost prea usor. Presa domne trebuia sa ocoleasca prin spate (the backdoor) si daca aveai un DSLR erai lasat sa treci, ca deh, nu are tot prostu aparate dalea shmekere care nu filmeaza.

Citește mai mult