Se incarca ca |*&a?

Uite care e problema… eu imi hostez acasa toate site-urile si am primit reclamatii ca se incarca greu, ca merge greu, ca e nasol. Cui i se incarca greu poate sa imi lase un comentariu? Vreau sa imi fac idee din ce retele merge nasol… deci ma intereseaza si numele isp-ului (altfel il gasesc eu … Citește mai mult

Absenta nemotivata pe blog :)

Uite ca am reusit sa imi ignor blogul mai multa vreme. Am primit email-uri cu intrebari daca sunt ok, daca am murit sau daca sunt in concediu. Iata si raspunsul standard: am ignorat calculatorul acasa, blogul la munca si aparatul foto cam o saptamana. M-am ocupat cu chestii casnice sau personale si am gasit timp … Citește mai mult

De ce exista prosti? Ca sa avem ce citi!

Lumea lu’ Pacala – ceva de incepe cu b si se termina cu logosfera.

Am citit recent 2 posturi pe un blog al unei femei. Posturile scrise frumos nene, dichisite cu ironii, vorbe alese – parca defilau cuvinte din dex-ul oamenilor destepti, cu tot cu diacritice. Punctuatie perfecta, razboiul perfect, postul perfect pe care il devorezi! Nu am citit pe diagonala si nici nu am comentat cu toate ca as fi avut cateva afirmatii marunte pe ici, pe colo.

V-ati facut idee despre ce indrug aici baliverne? Nu?

Citește mai mult