Metrou, infrastructura, dezvoltare

Asta vine dupa ce zilele astea ma gandeam la metroul din Drumul Taberei :)). Nu pot sa nu ma abtin de la zambit ironic, ei spun ca vor incepe lucrarile in 2009 si ca in 5 ani termina prima parte pana la Universitate 2. Trebuie sa se intample ceva: unii de sus sa aiba nevoie de metrou acolo.

Infrastructura aceasta dupa ce o termina de pus pe picioare va ajuta la dezvoltarea orasului. Se vor putea muta intreprinderile la periferie fara sa isi faca probleme ca nu vor mai avea cum sa ajunga angajatii, aceasta va decongestiona extraordinar de mult traficul si va permite constructia ansamblelor rezidentiale, parcurilor, evident si a mall-urilor (ca la noi se poarta) in locul lor.

Citește mai mult

Yup! We’re primates

Azi dupa job am zis sa fac ceva „crazy” in drum spre casa. Am iesit la un Crispy Strips la KFC… Wrong choice! Ma doare stomacul acum dar a fost asa de bun… In drum spre casa am mers cu metroul (da, am ocolit) si la intersectia de la mall-ul de pe bd. Timisoara (ca … Citește mai mult