Now what? E doar niste zapada!

Ieri am fost sa facem fotografii la nebunia de Bucuresti inzapezit. Ca in anii trecuti in care aia de la primarie au zis ca sunt pe felie s-a vazut ca nu e asa. Avem pluguri dar sunt doar colinde si pe langa asta sunt la diminutiv adica plugusoare. In noaptea dinaintea surprizei „nametul” sau „sa-mi … Citește mai mult

A venit frigu

SC Frigu SRL. S-au dus iesirile la terase, s-au dus vremurile bune, s-au dus momentele in care transpirai si iti doreai putine grade pe coloana de mercur, coloana care acum nu se ridica nici macar in cur. De 3-4 zile incoa’ numa ceata e in bucuresti. Ceata si soferi mai precauti. Acum a venit vremea … Citește mai mult

Zi de luni… -15

Zi tipica de luni? probabil. ma trezesc buimac pe la 8:00 dimineata cu toate ca adormisem tarziu in noapte. imi pornesc calculatorul, imi iau mailu’, imi pun de cafea, ma intorc in camera si imi beau cafeaua + tzigarile de rigoare. Cred ca a trecut o ora. Camera mea era plina de fum. Ce-mi zic … Citește mai mult

Frig imputzit!

Ma frate! afara e frig rau! Frig afara, cald in casa, cald la munca… dar totusi! ce e cu frigu asta imputzit? ce e cu metrourile astea IMBECILE care vin odata la 10 minute MINIM, ce e cu shoferii astia debili care parca au baut apa dupa caine? ce e cu FRIGU ASTA? ce e … Citește mai mult