Da’ de ce?

1. De ce ninge? E 10 martie si ma bucuram ca pot sa ma imbrac mai subtire, ma bucuram ca am scapat de ploi, de frig si de perioadele cand toata lumea pleaca la munca / de la munca cu masina. Vreau 20 grade celsius, soare si strazi goale! [later edit]: a inceput cu ploaie, … Citește mai mult

Vine iarna… avem chilotii cu blana pregatiti?

Stratul de zăpadă în masivul Postăvaru din Poiana Braşov măsoară trei centimetri şi se înregistrează o temperatură de minus 7 grade Celsius. La Predeal stratul de zăpadă este de doi centimetri şi sunt minus 2 grade Celsius, la Sinaia stratul de zăpadă are doi centimetri şi sunt minus 5 grade Celsius, iar pe Vârful Omu … Citește mai mult

Zi de luni… -15

Zi tipica de luni? probabil. ma trezesc buimac pe la 8:00 dimineata cu toate ca adormisem tarziu in noapte. imi pornesc calculatorul, imi iau mailu’, imi pun de cafea, ma intorc in camera si imi beau cafeaua + tzigarile de rigoare. Cred ca a trecut o ora. Camera mea era plina de fum. Ce-mi zic … Citește mai mult