
Sunt sigur ca domnul Videanu nu a multumit majoritatea cu putere de vot. A inceput proiecte si asta nu este un lucru rau. Pe langa proiectele incepute a venit cu borduri noi la fiecare 2 luni si un plan indraznet sa inceapa lucrarile la magistrala 5 de metrou Drumul Taberei – Universitate – Pantelimon. Stim cum merg lucrurile in general in Romania. Se fac licitiatii, firma care ofera cea mai mare spaga si lucreaza cel mai ieftin castiga fara nici cea mai mica problema. Metroul bucurestean sau hai sa zicem doar „metroul” ca in alte orase nu au bijuterii ale tehnicii din 1970, este depasit ca dotari, trafic, orice. Inghesuiala de nedescris la ore de varf, trenurile vin o data la 10 minute ca daca le pun mai des nu au cum sa le monitorizeze si poate se ciocnesc… si asa mai departe.