Primarie dulce primarie… vrem metrou!

Metrou

Sunt sigur ca domnul Videanu nu a multumit majoritatea cu putere de vot. A inceput proiecte si asta nu este un lucru rau. Pe langa proiectele incepute a venit cu borduri noi la fiecare 2 luni si un plan indraznet sa inceapa lucrarile la magistrala 5 de metrou Drumul Taberei – Universitate – Pantelimon. Stim cum merg lucrurile in general in Romania. Se fac licitiatii, firma care ofera cea mai mare spaga si lucreaza cel mai ieftin castiga fara nici cea mai mica problema. Metroul bucurestean sau hai sa zicem doar „metroul” ca in alte orase nu au bijuterii ale tehnicii din 1970, este depasit ca dotari, trafic, orice. Inghesuiala de nedescris la ore de varf, trenurile vin o data la 10 minute ca daca le pun mai des nu au cum sa le monitorizeze si poate se ciocnesc… si asa mai departe.

Citește mai mult

CRAPPY MONDAY

Luni dimineata: ma trezesc cu ochii incleiati de somn si incerc sa ma ridic. Nu pot. Ceva ma tine atat de puternic lipit de pat incat am impresia ca am trecut pe partea cealalta, ca nu mai respir. Ma apuca o neliniste sufleteasca dar in scurt timp imi dau seama ca este vorba de somn, … Citește mai mult

Titlu? nu-i.. nush ce sa pun ca titlu!

Dupa ce am dat suflet creaturii si imaginatiei cea mai putin folositoare – cercopitecul – mi-am dat seama oarecum ca imi perd timpul cu lucruri nefolositoare. Statul pe yahoo la discutzii pe diverse teme escita neuronul si in acelash timp il masturbeaza de ramane prost. 360 de la yahoo imi pare locul cel mai bun … Citește mai mult