Analfabetii, carnetele, politistii si spaga…

abcdrive

Poliţiştii din Argeş au depistat, luna trecută, un argeşean care are permis de conducere pentru categoriile B, C şi E, obţinut în luna aprilie 2008, dar care nici măcar nu ştie să citească şi nu cunoaşte semnificaţia semnelor de circulaţie. (mediafax)

Daca avem primar in Bucuresti care nu se descurca cu almanahele de ce pana mea nu am lasa sa sofeze analfabetii? Discriminare frate! Adica ce iti trebuie sa ai 4 clase ca sa sofezi o masina? Uite cum se dau permise in tara, nu conteaza ca avem exemplul asta din Arges. Ma intreb cat a trebuit sa decarteze pentru categoriile B, C si E avand in vedere ca este analfabet. In mod normal lumea se lauda ca a luat permisul de categoria B cu 300E, daca am adauga inca 100E pe fiecare categorie superioara am aduna 300E+400E+500E=1200E.

Citește mai mult

Vin caldurile bade’ si eu n-am pingele!

Vine vara, bade! Iaca acum se aleg primarii, se numara spagile si infractiunile eroice comise de partide. Infloresc betoanele, se dezbraca fumeile iar noi… coclim in propria transpiratie si duhnim daca nu ne-om prepara subsiorile cu deodorante si parfumuri scumpe, d’alea de bogati. Vara mea o sa fie mai cuminte. Concediul il planuiesc in septembrie … Citește mai mult

Hai sa ii… chinuim!

Politica in Romania – un joc murdar, necinstit. De ce spun asta? Poate vine dreq vrun politician (de acum o sa ii spunem: shpagar, corupt)… reiau. Poate vine un corupt si imi zice: „Ba pushtiu ai grija, ca nu o sa iti fie bine!” Dupa scandalurile cu „basescu te dam jos”, „tiganca imputita”, „base vs … Citește mai mult