Vin caldurile bade’ si eu n-am pingele!

Vine vara, bade! Iaca acum se aleg primarii, se numara spagile si infractiunile eroice comise de partide. Infloresc betoanele, se dezbraca fumeile iar noi… coclim in propria transpiratie si duhnim daca nu ne-om prepara subsiorile cu deodorante si parfumuri scumpe, d’alea de bogati. Vara mea o sa fie mai cuminte. Concediul il planuiesc in septembrie … Citește mai mult

Vine vara, bine-mi pare, am aeru’n parcare, ecologia n-o sa ma omoare!

„Temperatura medie a anului 2008 va fi în perioada aprilie-septembrie peste mediile multianuale, a declarat ieri directorul Administraţiei Naţionale de Meteorologie, Ion Sandu, cu ocazia Zilei Mondiale a Meteorologiei.” (Anca Ardeleanu, Jurnalul National)

Ati citit bine? Aici este articolul care m-a bagat in sperieti. Mie unul imi este bine intr 15-20 grade, la 33 grade incep sa transpir si sa nu ma simt „top notch” iar la 40 de grade… *10 secunde de liniste* la 40 de grade nu stiu cum este! Ma gandeam ca anul trecut s-au cumparat toate aerele conditionate din tara, china, turcia, anul asta oamenii daca au fost gospodari, (ceea ce nu cred) ar trebui sa isi cumpere din vreme ca sa nu se pacaleasca ca anul trecut. Hai sa divagam!

Citește mai mult