COD – Modern Warfare 2: RULZ!

Ieri seara am terminat campania Modern Warfare 2 (pe recruit, adica easy). Foarte misto gameplay-ul, povestea pe care o parcurgi si atmosfera din joc. Muzica, lumina, dialogurile, cinematica arata cat de mult au muncit la joc. Mi-a mers foarte bine pe un Core 2 Duo la 2.33Ghz, Nvidia 8600GT (256MB) si 4GB RAM (nu cred … Citește mai mult

Slackware 13 & Kde 4.2.4 – nefericita combinatie!

Mare mi-a fost dezamagirea cand am zis la consola „startx”! A pornit Kde, maximum eyecandy dar astia care au facut slackware au deviat enorm de mult de la politica lor conservatoare (adica aia in care lasa produsele software sa se coaca bine, sa fie stabile, sa fie testate si rastestate, etc) si au bagat fortat … Citește mai mult