Muzica pentru munca

Cred cu tarie ca intr-un mediu de munca lipsa totala a muzicii poate influenta activitatea si randamentul oamenior care lucreaza, in bine sau rau. Astazi am avut in playlist muzica buna: – Led Zeppelin – Stairway To Heaven – The Rolling Stones – Satisfaction – The Doors – Light My Fire – The Eagles – … Citește mai mult

AC/DC

It’s a classic. Am albumele lor pe casete audio, o colectie impresionanta de hit-uri pe benzi de magnetofon (numai pentru profesionisti) si acum discografia in format digital. AC/DC poate suna ciudat pentru generatiile Adrian Piticu Ploii, poate cei cu Ibiza & House nu o sa schiteze nimic dar sunt sigur ca o mana de oameni … Citește mai mult

Leapsa pe muzici este la iLL

Primesc de la PuttyCat (nu binecunoscutul client SSH putty) o leapsa… la ce melodii ma gandesc eu acu (piticii mici de pe creier)? Ei bine, am hard-ul plin de muzica, 80% junk and crappy music. O amestecatura, o varza, o tocanita de melodii, pe care imi este extraordinar de lene sa o aranjez. In general melodiile intra pe shuffle si dau next pana cand imi place melodia. De ce ma chinui? Pentru ca imi este EXTRAORDINAR de lene sa imi fac curatenie in muzica. Am avut 3 tenatative pana acum. Cum iLL e baiat bun iaca la ce se gandesc urechili lui:

Citește mai mult

EuroVision 2008 – Bravo Romania

Observati va rog ironia din tiltu. Romania nu a putut face o alegre mai proasta pentru EuroVision. Nico si Vlad au performat incredibil (de slab), probabil vor da vina pe sonorizare pentru ca Nico a falsat si a zgariat toate timpanele celor ce au ascultat. Punctajele maxime obtinute de romani au venit de la Moldova … Citește mai mult