Fără venit dar platesti contribuţia la sănătate!

Pentru ca sanatatea a fost intotdeauna pusa pe ultimul loc, acum au inventat ceva nou: Persoanele fără venit trebuie să plătească lunar contribuţia la sănătate în valoare de 37 de lei, adică 5,5% din salariul minim pe economie, dacă nu au fost înregistrate la primărie ca beneficiare ale unor ajutoare sociale. Intrebarea mea este: O … Citește mai mult

Politicienilor le este frica de popi, nu de alegatori!

Plina criza, scancesc sefii de sindicate cu o mana bagata in buzunarul politic, masele pun botu’ si ies in strada. In spatele cortinelor inchise popii isi freaca palmele si zambesc pervers la cele 400 de milioane de Euro care vor finanta… ei bine… Catedrala Mantuirii Neamului, superoferta incepand cu luna august a acestui an! In … Citește mai mult