Azi este:

Azi este o zi ca celelalte! LUNI Prima zi din saptamana…. 5 februarie ziua de salariu la unul din fostele joburi…. ziua in care m-am simtit linistit cand s-a terminat munca… De ce? AZI ESTE: PRIMA ZI DE PREAVIZ!!! Pentru ca azi… ei bine azi este prima zi din preaviz care nu a fost demisie… … Citește mai mult

CRAPPY MONDAY

Luni dimineata: ma trezesc cu ochii incleiati de somn si incerc sa ma ridic. Nu pot. Ceva ma tine atat de puternic lipit de pat incat am impresia ca am trecut pe partea cealalta, ca nu mai respir. Ma apuca o neliniste sufleteasca dar in scurt timp imi dau seama ca este vorba de somn, … Citește mai mult

Zi de luni… -15

Zi tipica de luni? probabil. ma trezesc buimac pe la 8:00 dimineata cu toate ca adormisem tarziu in noapte. imi pornesc calculatorul, imi iau mailu’, imi pun de cafea, ma intorc in camera si imi beau cafeaua + tzigarile de rigoare. Cred ca a trecut o ora. Camera mea era plina de fum. Ce-mi zic … Citește mai mult