Accizele lu’ peste prajit!

fuck-no-smoking

Primele buzunare in care se baga mana sunt cele ale populatiei. Marim accizele la tigari si alcool pentru ca stim ca sunt vicii si ca lumea nu o sa inceteze sa-si innece amarul in alcool, stim ca nu ne vom lasa de tutun si mai stim ca ei, cei de sus, sunt niste japite ordinare.

Vor mai multi bani la buget dar nu stiu cum sa faca. Hai sa lovim populatia unde doare mai mult. Isi dau singuri salarii imense si tot felul de bonificatii si bucurii de politicieni. Mai un bonus pentru stres, mai un bonus pentru urinarea din picioare, un bonus pentru ca ne-au adus codasi in toate topurile…

Nu ii mai alegem nici pe hotii astia data viitoare dar tot teapa o sa ne luam (ca de 20 de ani… am perfectionat „cum sa iti iei teapa la alegeri”)!

Citește mai mult

Elena lu’ Udrea: Complex sau metrou?

„As dori ca ministerul sa se implice in exploatarea izvoarelor termale din nordul Bucurestiului. Acum urmeaza sa gasim formula legala pentru construirea unui complex balnear in zona izvoarelor termale despre care am mai pomenit”, a declarat Elena Udrea, miercuri, la Targul International de Turism de la Madrid, care se desfasoara in perioada 28 ianuarie-1 februarie.  … Citește mai mult

Uninominale: au fost!

Au trecut si uninominalele, au iesit comunistii cu majoritate. Rezultatele alegerilor nu m-au mirat si nu cred ca au lasat pe nimeni cu gura cascata. PSD + PC o alianta gretoasa, se bucura ca au avut sustinere din partea romanior. Nu ma mira ca au iesit comunistii pentru ca au pus la fix alegerile, intr-un weekend prelungit si ce sa mai votezi daca esti plecat in minivacanta?

Parerea mea este ca majoritatea pensionarilor nu ar mai trebui sa voteze, asta pentru ca-s batrani si traiesc in lumea lor cu pierderi de memorie si o petrecere continua a amintirilor de pe vremea lu’ impuscatu. Au fost si manati de spagile electorale sau promisiuni de marire a pensiilor, promisiuni de marire a ficatului si evident a salariului infect de profesor sau bugetar. PSD-ul a trimis telefoane mobile, stiu asta pentru ca LeX a primit unul cu cartela de vodafone. La unii a avut efect si s-au dus si au stampilat PSDisti, la altii nu, iar pe unii i-a durut pix in p***ula de viata politica din Romania.

Citește mai mult