O zi normala in Bucuresti…

Ia un pic de aer in piept si urla: „Fututi familia matii de imbecil coclit, luati-as fata in…!!!”

Cum este o zi normala in Bucuresti? Cred ca doar cu „de cacat” nu pot sa exprim tot ce am de spus, asadar rog bucurestenii sa nu se infoaie ca le dau o smetie dupa ceafa de nu se vad, asta vine tot de la un bucurestean!

Atentie mare cand treceti strada! Sunt shmekeri care nu disting culorile, smekeri care o trag tare ca doar atat stiu sa faca bine. Asta si mancat cacat prin cluburi si carciumi in timp ce stau cu aifonu’ pe masa, asezat la 1cm de portofel si cheile de la masina, perfect aliniate ca nu cumva sa se confunde una cu alta. Aratati dreq’ ca aveti masina, bani si aifon!

Toata debandada asta nu are o cauza clara. Toti dau vina unii pe altii, ca p*la mea, restu-s niste prosti, numa ei sunt destepti si le stiu pe toate. Se supara cand le zici cocalari si iei la maciuci ca te clanxoneaza cand ai verde, da’ ce p*la calului? Numa’ fraierii stau la stop… si ei nu-s fraieri. Nu stiu de unde a aparut moda asta a prostului de oras, da’ daca aflu virtualizez repede o masina a timpului si ma duc sa-l calc pe ala in picioare. Viteza e cool, da’ fi jmeker cu viata ta, nu cu a celor din jurul tau!

Citește mai mult

La ce bun? Tot niste tarani…

Azi am fost la narghilele in pasaju Vilacrosse. Atmosfera tipica de narghilea. Niste emo sau emo wannabe’s, arabeti, o mana de cocalari, o mana de pitzipoance, scaune si mese care numai orizontale nu erau, aroma de narghilea de mere (singura care exista pentru narghilistii din pasaj) si murmurul continuu aratand ca neuronii si sinapsele functioneaza. … Citește mai mult

Experiente Imobiliare

Luni. Un inceput de saptamana vesel din cauza ninsorii abundente. Tot drumul inspre munca am cantat „ninge, ninge, fututi natia matii de roman, ia uite ce ninge!” cu diverse modificari si schimbari de ritm. Am mai cantat si „ninge ninge, babele se linge”, evident cu mici modificari si schimbari de ritm. Ziua incepuse promitator, nu … Citește mai mult

Daca e frig… nu e cald…

Plange sufletul in mine dimineata cand deschid ochii si vad nori pe cer si simt frigul asta nesimtit care a pus stapanire pe Bucuresti. Lumea este amortita pe strazi si se misca in reluare, ca intr-un film cu „the undead” sau „zombies”. Reluam povestirea! Plange sufletul in mine cand ma trezesc. De ce? Pentru ca… … Citește mai mult