Sa ne pisam pe legea electorala

Acum Realitatea TV afiseaza rezultate partiale pe website inainte de a se inchide urnele, continua campania pro Mircica. O fac „cu cap” pentru ca prostii nu isi vor da seama: pestisori portocalii si rosii, braduti de craciun portocalii si rosii, mosi craciuni… si asa mai departe. Pe Mediafax continua doar bannerele pro Mircica… [update: au aparut … Citește mai mult

Despre anularea votului…

Mare moda in romania cu anulatul votului. Credem ca suntem mai tari si mai shmecheri daca ne miscam curu’ pana la sectia de vot si votam toti candidatii sau ne punem noi casuta noastra de vot… Le aratam politicienilor ca nu avem incredere in ei, „uite ma fraierilor, am anulat, ma pis pe voi”. Votul … Citește mai mult

IKEA & Facebook

Ce ne diferentiaza de ei? Simplul fapt ca la noi managerii s-ar fi zgarcit la cateva produse… 😀 si faptul ca noi nu avem minti asa de luminate. Facebook exista cand s-a deschis Ikea Romania, utilizatori erau, ideea a lipsit 😀 Ce mi-as pune tag-ul pe un scaun de birou de la ei sau o … Citește mai mult