Parcul ultramodern din Drumul Taberei

Mi-a sarit in ochi articolul asta de la Piticu. Locuiesc de 6 ani in Drumul Taberei si de cand au pornit lucrarea „metroul” am decis sa ma abtin la comentarii negative si carcotase vis a vis de conditiile in care se circula si de sentimentele care ne incearca pe noi locuitorii de Taberei. Un cartier … Citește mai mult

Annoyance nr. 4214 – Nexus 4-ul meu s-a stricat. Pam Pam!

Din seria „s-a stricat si aia de la depanero nu stiu sa repare” ieri mi-a crapat telefonul preferat, mai exact Nexus 4-ul cumparat anul trecut cu ocazia zilei de 3 octombrie. Povestea la care inca scap prin coltul ochiului cate o lacrima suna cam asa: – ma joc pe telefon, observ ca nu mai merge … Citește mai mult

Glorie mamaligii!

De ce mamaliga si nu lamaie? Totul vine de la forma semnului incepatorului. As tinde sa consider mamaliga un cerc iar lamaia un… altceva decat cerc. In mamaliga mea de prieteni se foloseste termenul de „mamaliga”. Eu cred ca este corect sa-i spunem asa… Asadar, sa incepem legenda cu cateva specificatii cu caracter legal, ca in … Citește mai mult