Planuri Gogule… planuri

Planul Nr.1: Terminat si lansat situl photowalk.ro, mutat contentul de pe ill.ro legat de photowalk. Populat forumul cu categorii de discutii si subforumuri. Planul Nr.2: Excursie la IKEA. Cumparat pat, comoda TV, 2 fotolii Poang, corpuri de iluminat cu becuri economice + diverse maruntisuri ornamentale. Planul Nr. 3: Instalat inca un linux pe care voi … Citește mai mult

Ui-Chend

Pe unul dintre prietenii mei cei mai buni il cheama Ui-Chend. Nu este chinez, vietnamez sau congolez. Este sfanta treime vineri-sambata-duminica. Vineri mi-a adus inca un film de developat, acum am doua puse la asteptat. Luni vor vedea lumina masinii de developat, si voi posta aici rezultatele 😀 Azi… o sa mergem la un eveniment … Citește mai mult

Vine vara, bine-mi pare, am aeru’n parcare, ecologia n-o sa ma omoare!

„Temperatura medie a anului 2008 va fi în perioada aprilie-septembrie peste mediile multianuale, a declarat ieri directorul Administraţiei Naţionale de Meteorologie, Ion Sandu, cu ocazia Zilei Mondiale a Meteorologiei.” (Anca Ardeleanu, Jurnalul National)

Ati citit bine? Aici este articolul care m-a bagat in sperieti. Mie unul imi este bine intr 15-20 grade, la 33 grade incep sa transpir si sa nu ma simt „top notch” iar la 40 de grade… *10 secunde de liniste* la 40 de grade nu stiu cum este! Ma gandeam ca anul trecut s-au cumparat toate aerele conditionate din tara, china, turcia, anul asta oamenii daca au fost gospodari, (ceea ce nu cred) ar trebui sa isi cumpere din vreme ca sa nu se pacaleasca ca anul trecut. Hai sa divagam!

Citește mai mult